Burun Akıntısı ve Toz Alerjisine Karşı Kür
15 Nisan 2017
Atasever Media
Paylaş

İbrahim Saraçoğlu Burun Akıntısı ve Toz Alerjisine Karşı Kür

İbrahim Saraçoğlu, bitkilerle alakalı verdiği bilgilerle ve bitki kürleri ile bilinmektedir. Kürlerinin, insanlar tarafından denendiği ve olumlu sonuçlar alındığı bilinmektedir. İbrahim Saraçoğlu’nun özellikle bahar nezlesi, toz alerjisi, burun akıntısı için uyguladığı kürler de oldukça faydalıdır ve mutlaka denenmelidir. Toz alerjisi için ne yapmalı diye arayanlara, mucizevi bir çözüm getirecek olan kürler bu yazıda açıklanmaktadır.

beautiful blond kid blow dandelion outdoor

 

İbrahim Saraçoğlu, bitkilerle alakalı verdiği bilgilerle ve bitki kürleri ile bilinmektedir. Kürlerinin, insanlar tarafından denendiği ve olumlu sonuçlar alındığı bilinmektedir. İbrahim Saraçoğlu’nun özellikle bahar nezlesi, toz alerjisi, burun akıntısı için uyguladığı kürler de oldukça faydalıdır ve mutlaka denenmelidir. Toz alerjisi için ne yapmalı diye arayanlara, mucizevi bir çözüm getirecek olan kürler bu yazıda açıklanmaktadır. Bu kürleri, mutlaka tarifte yazıldığı gibi uygulamanız gerekmektedir.

Toz Alerjisine ve Burun Akıntısına Karşı Kür Nasıl Hazırlanmalıdır? Hangi Bitkiler Kullanılmalıdır?

Yoğunlukla bahar aylarında, ama kimilerinde ise tüm yıl boyunca kişileri oldukça rahatsız eden, toz alerjisine ne iyi gelir, Saraçoğlu alerji kürü nasıldır öğrenebileceğiniz bir yazı okuyacaksınız. Saraçoğlu, kuvvetli olarak nitelendirdiği lavanta bitkisinin etkisini, katıldığı her panelde anlatmaktadır. Bu güzel kokulu bitkinin, güzel görüntüsünün yanında, insan vücuduna sağladığı yararlar asla yadsınamaz.  Bu sebeple, Adnan Saraçoğlu burun akıntısına ne iyi gelir sorusuna, lavanta cevabını vermektedir.

burun akıntısına ne iyi gelir,Lavanta Kürü

Bir Saraçoğlu tarifi olan Lavanta Kürü, farklı farklı hastalıklarda, başarılı bir etki sağlamıştır. Bu hastalıklardan biri de, burun akıntısı ve toz alerjisidir. Bunun için yapılması gerekenleri şu şekilde sıralamak mümkündür. Saraçoğlu tavsiye ettiği kürlerin, mutlaka her seferinde taze taze hazırlanmasına oldukça önem vermektedir. Mutlaka her tarifi için, taze hazırlanmadığı takdirde, yararından ziyade zararlarının olabileceğini belirtmektedir. Ayrıca kürlerini uygulamak isteyenlere tavsiye ettiği ikinci bir şey de, kürlerinin tadını yumuşatmak için, şeker kullanılmasının yanlış olduğudur. Saraçoğlu ayrıca, kürlerinin uygulanmasından önce mutlaka doktor kontrolünden geçilmesini, uygulanmak istenen kürün bile doktora sorulması gerektiğini ifade etmektedir. Saraçoğlu toz alerjisi için,  bu kürün denenmesi gerektiğini, tarifine uygun olarak uygulandığında mutlaka işe yarayacağını özellikle belirtmiştir.

Burun Akıntısına Karşı Kür Nasıl Hazırlanmalıdır

 

1.Lavanta Kürü

 • Bir su bardağı suya, bir tatlı kaşığı kurutulmuş lavantayı, 6 dakika kaynamasını sağlayın.
 • Altını kapatın ve sıcağa yakın ılıklığa geldiğinde, azar azar için.
 • 2 hafta boyunca, yatmadan önce için.

2.Lavanta Kürü

 • 1 çay bardağı suya, 1 çay kaşığı kurutulmuş lavanta ekleyerek, 5 dakika kaynamasını sağlayın.
 • Altını kapatın ve ılık olana kadar bekleyin.
 • Pamuğu bu karışıma batırın ve her iki burun deliğinizin üzerinde, bir müddet bekletin.

Adaçayı Kürü

Adaçayı, özellikle solunum sistemi hastalıklarına karşı kullanılabilen, etkili bir bitkidir. Saraçoğlu burun akıntısı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan geniz akıntısı sıkıntısı çekenler için, özellikle bu kürü tavsiye etmektedir. Ayrıca Saraçoğlu akıntı kürü olarak, yukarıda verdiğimiz lavanta kürünün mutlaka denenmesi gerektiğini ifade etmektedir.

 • 1 su bardağı suyla, 1 tatlı kaşığı kurutulmuş adaçayı kaynatılır. (Varsa, poşet çayı da tarifine uygun bir şekilde hazırlayıp, kurutulmuşu yerine kullanabilirsiniz.)
 • Bu çayı, ağzınıza alıp, 15- 20 saniye ağzınızda bekletip, gargara yapmalısınız. Yutulmaması tavsiye edilir. Bu ayrıca boğazınızı da yumuşatacaktır.

İbrahim Adnan Saraçoğlu, bu ve diğer tüm faydalı kürlerini anlatırken, mutlaka bu bitkilere karşı bir alerji bulunup bulunmadığının bilinmesi gerektiğini ifade etmektedir. Saraçoğlu alerji kürü ile ilgili bilgi aktarırken, aynı zamanda, bu kürlerin küçük yaştaki çocuklara içirilmemesi gerektiğini de belirtmiştir. Toz alerjisine bitkisel çözüm arıyorsanız, lavanta ve adaçayı kürünü bir arada uygulayabilirsiniz. 2 haftalık kullanımınızın ardından, ara verip, ardından da ara ara haftada 3 kez bu kürlerin uygulanabileceğini belirtmektedir. Bir gün içerisinde, gece yatmadan önce bu üç tarifi sırasıyla uygulamanız halinde, kürler, etkisini hızlı bir şekilde gösterecektir. Saraçoğlu, bilimsel araştırmaları sonucunda bulduğu bu kürlerin, herkeste aynı etkiyi gösteremeyeceğini, bazı kişilerde etkilerinin görülemeyebileceğini ifade etmiştir.

Alıntıdır , Kaynak ; CafeBilgi.com – İbrahim Saraçoğlu Burun Akıntısı ve Toz Alerjisine Karşı Kür
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü