Servet ve Şöhretleri Kadar Alışkanlıkları ile Şaşkına Çeviren Ünlüler
15 Nisan 2017
Atasever Media
Paylaş

 

Kimisini filmleriyle, kimisini de iş dünyasındaki başarıyla tanıyoruz. Ancak hepsinin ortak özelliği sahip oldukları garip alışkanlıklarla insanları şaşkına çevirmeleri.

Atıştırmalık olarak böcek tercih eden Angelina Jolie

Onun kadar ünlü ve zengin birisi her istediğini yiyebilir, ancak Angelina atıştırmalık olarak çekirge yemeği tercih ediyor. Hayranları kadar çevresi de bu garip alışkanlık karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor. Asya’ya yaptığı bir gezide deneyip çok sevdiği çekirgeleri kendi yemekle kalmayıp, çocuklarına da yediriyor. Angelina Jolie, atıştırmalık olarak kullandığı çekirgelerin patates cipsi gibi tattığını söylüyor.

Kıyafetlerinde rahatlıktan taviz vermeyen Mark Zuckerberg

Saatlerimizi geçirdiğimiz Facebook adlı sosyal paylaşım sitesinin kurucusu Mark Zuckerberg sahip olduğu milyarlarca dolara rağmen hala bir üniversite öğrencisi gibi giyiniyor. Kıyafetlere para harcamaktan nefret etmesiyle tanınan genç milyarderin tek alışkanlığı kot ve tshirt giymek değil. Zuckerberg, kıyafetler gibi lüks otomobillere de para harcamıyor. 7 milyon dolarlık bir evde oturmasına rağmen arabasının değeri sadece 30 bin dolar.

Milyonlarca hayranı bakmaya doyamıyor ama o kendisine katlanamıyor: Pamela Anderson

Dünyaca ünlü oyuncu Pamela Anderson uzun zamandır ekranlarda görünmese de, adı bile milyonlarca erkeği harekete geçirmeye yetiyor. Milyonların güzelliğine vurulduğu ünlü aktrist aynada kendisine bakma konusunda sorunlar yaşıyor. Anderson, ayna fobisi diyebileceğimiz eisoptrophobia adındaki psikolojik rahatsızlıktan mustarip.

Hijyen konusunda paraya acımıyor: Kim Kardashian

Onun nasıl ve neden meşhur olduğunu bir türlü anlamasak da, adının geçtiği ürünler kısa süre içerisinde yok satıyor. Amerikalı rap şarkıcısı Kanye West ile birlikte olan ünlü ekran yüzü konu hijyen olunca paraya acımıyor. Özellikle tuvalet konusundaki hijyen takıntısı herkesin dilinde. Kardashian ve Kanye West çifti anti bakteriyel altın kaplama klozetleri için tam 750 bin dolar harcadıktan sonra 100 bin dolar daha verip otomatik sifon sistemi taktırmış.

IKEA’nin sahibi tonton dede: Ingvar Kamprad

91 yaşındaki Kamprad’ın kişisel serveti tam 39 milyar dolar. Dünyanın en zengin adamlarından birisi olmasına rağmen mütevazilik ve tasarruf konusunda büyük ihtimalle dedelerimizle yarışabilir. Ünlü iş adamı, dünyaca ünlü şeflerinden elinden çıkma yemekler yemek yerine öğle yemeğinde IKEA mağazasının kafeteryasını tercih ediyor. Bununla da kalmıyor ve yemekten sonra artan paket baharatları evine götürüyor. “Ne var bunda adam kendi iş yerinde yemek yiyormuş…” dediğinizi duyar gibiyim. Ünlü iş adamı lüks ulaşım yerine, eğer vakti varsa her zaman otobüsü tercih ediyor. Kamprad, iş yerindeki personelini de kağıtların her iki yüzünü kullanarak tasarrufa davet etmekten geri durmuyor.

Tasarruf uğruna insanı darlayan Hint iş adamı Azim Premji

Hint iş adamı 17 milyar dolar servetiyle adından söz ettiriyor. Ancak yoğun iş temposu arasında, artık nasıl vakit buluyorsa, iş yerindeki tuvalet kağıdı tüketimini takip etmekten de geri durmuyor. Premji, tuvalet kağıdı tüketimini bizzat takip etmekle yetinmeyip, mesai bitiminde ışıkların mutlaka kapatılması için anons yapıyor.

Çağdaş AVM konseptinin yaratıcılarından Warren Buffet’in lakabı “tutumlu”

Ünlü yatırımcı 70 milyar dolar servetiyle en zengin 5 insandan birisi. Ancak oturduğu ev olsun, yaşadığı hayat olsun sıradan bir emekliden farksız. Bütün servetine rağmen 1958 yılında genç bir iş adamıyken aldığı 31 bin dolarlık evde oturuyor. Arabasının plakasında ise tutumlu anlamına gelen “Thrifty” yazıyor. Ne cep telefonu, ne de bilgisayar kullanan ünlü milyarderin en büyük tutkusu ise, abur cubur yemek. Abur cubur sevdasıyla bilinen ünlü iş adamı günde 5 kutu kola içiyor.

Her şeyi altın ve değerli taşlarla kaplamayı seven Sultan Hassanal Bolkiah

Servetini petrole borçlu olan sultanın en büyük takıntısı lüks. Yalnız lüks derken bildiğiniz gibi lüks değil. Sultan, halihazırda aldığı lüks ürünleri altın ve pırlanta gibi değerli taşlarla süsletip daha da lüks hale getirmekten hoşlanıyor. Lüksün lüksü diyebileceğimiz bu durum sultanda o kadar takıntı haline gelmiş ki, komşusunun evini altınla kaplayacağını duysa, kendisi pırlantayla kaplar diye alay konusu olmuş durumda.

Dünyaya moda satıyor ama kendisi pek oralı değil: Amancio Ortega

Amancio Ortega adı tanıdık gelmese bile, giyim markası Zara’yı bilirsiniz. Zara’nın sahibi olan Ortega da diğer zenginler gibi hayli mütevazi bir hayat yaşıyor. İspanya gibi mutfağı zengin bir ülkede yaşamasına rağmen öğle yemeklerinde Zara kafeteryasını tercih ediyor. Servetini borçlu olduğu giyim konusunda ise hayli tutumlu. Tıpkı Mark Zuckerberg gibi sade görünümlü kot, thsirt veya gömlek tercih ediyor. İspanya’daki A Coruna şehrindeki malikanesinde gözlerden uzak bir hayat süren Ortega’nın evi haricinde belki de tek sahip olduğu tek lüks 45 milyon dolar değerindeki jeti.

Alıntıdır , Kaynak ; Mynet – Servetleri ve Şöhretleri Kadar Alışkanlıklarıyla Da Şaşkına Çeviren Ünlüler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü