Sevgilinize Asla Sormamanız Gereken 12 şey
15 Nisan 2017
Atasever Media
Paylaş

Sağlıklı bir ilişki istiyorsanız, bu soruları sevgilinize sormayın!

Partnerinize karşı açık olmak, sağlam bir ilişki kurmanızın ilk şartlarından biri. Ancak farkında olmadan sorduğunuz bazı sorular hem partnerinizi hem de alacağınız cevaplarla sizi mutsuz edebilir. Bu soruları ona asla sormayın!

 

1. Saçımı biraz kestireyim mi?

Saçınızı değiştirmek ve elbette ki sevgilinizin yeni saçınızı beğendiğini görmek istiyorsunuz. Peki, bir iki santimetrelik bir eksikliği erkeklerin fark edebileceğini mi düşünüyorsunuz? İşler büyük ihtimalle sandığınız gibi gitmeyecek. O yüzden en baştan hayal kırıklığına uğramamakta fayda var. Saçınızı
dilediğin gibi değiştirip değişikliği fark etmesini sağlamanız daha mantıklı.

 

2. Hangi elbise daha güzel?

Dışarı çıkacaksınız ve hangi elbiseyi giyeceğinize karar veremiyorsunuz. Bunu sevgilinize sorduğunuzda, büyük ihtimalle gözüne ilk kestirdiği elbiseye “işte bu” diye cevap verecektir. O yüzden zorlamanın anlamı yok.

3­. Annemin doğum günü partisine gelecek misin?

Tabii ki hayır! Erkekler bu gibi etkinliklerden, özellikle de aileyle ilişkili olanlardan oldukça çekinirler. Onları zorlamamakta fayda var.

 

4­. Kilonuz hakkında herhangi bir şey

Güzelsiniz, seksisiniz ve vücudunuzu seviyorsunuz… Bu konuda hepimiz hemfikiriz, öyle değil mi? O halde bırakın partneriniz eleştirilerini kendisine saklasın, iltifatlarını da içinden geldiği zaman etsin. Kilo konusunu onca insanla konuşurken, bırakın sevgiliniz bundan eksik kalsın.

5. Eski sevgilin daha mı iyiydi?

Konu ne olursa olsun, o artık ikiniz için de yaşamayan bir varlık. Onu en güzel anlarının hemen ardından canlandırmaya çalışmak oldukça yanlış. Anın tadını çıkarıp geleceğe bakmakta fayda var!

 

6. Onu çekici buluyor musun?

“Evet” cevabını duymanız hoşunuza gidecek mi? Ya da yalan söylemesinden zevk mi alacaksınız? Boşverin, partnerinizin bu konudaki düşünceleri kendisine kalsın. Ne o söylemiş olsun, ne de siz duymuş olun.

 

7. Ne kadar sıklıkla mastürbasyon yapıyorsun?

En dürüst erkeğin vereceği cevap şu olacak: Sıklıkla. Ancak erkekler bu konu üzerine sevgilileriyle konuşmayı hiç ama hiç sevmiyorlar. Onları kendi hayal dünyalarıyla baş başa bırakalım. Sonuçta her şeyin bilinmesi gerekmiyor.

 

8. Farklı bir şeyler görüyor musun?

Sevgilinizi gerçekten şaşkına çevirecek kadar şiddetli bir değişim yapmadıysanız, bu soru hakkını boşa harcamamalısınız. Kadınlar, yaptıkları küçük değişikliklerin hemen fark edilmesini arzularlar. Ancak ne yazık ki öyle olmuyor ve elde kalan genellikle “yoo, ne oldu ki” şeklinde
başlayan bir hayal kırıklığıyla sonlanıyor.

 

9. Yaşadığın en iyi seks bu muydu?

Cevap her zaman aynıdır: Tabii ki evet! İster yalan ister doğru olsun, gelin kendinize ve sevgilinize bir iyilik yapın ve bu sorudan uzak durun.

 

10. Ne düşünüyorsun?

Neden bilinmez ama kadınların sevgililerine en sık yönelttiği sorulardan birisi bu. Ne yaptığını, ne ile ilgilendiğini bildiğin halde, bazen sevgilinize öylesine sorduğunuz bu sorunun cevabının olmadığını aslında siz de biliyorsunuz. Sizinle ilgili herhangi bir şey söyleyemeyeceği kesinken, sevgilini bu tarz sorularla zorlamamalısınız.

 

11. Biraz konuşabilir miyiz?

Kim tarafından sorulursa sorulsun, bu soru cümlesinin sonrasında olumlu bir şeylerin gelişmeyeceği oldukça açık. Biraz düşünün: Patronunuzdan ya da sevgilinizden böyle bir soru geldiği her zaman, mutlaka sinirlerinizi tepenize çıkaran bir tartışma yaşarsın. Önemli bir konu varsa da, böylesine korkutucu bir giriş yapmanın pek bir faydası yok.

 

12­. Sen artık spor salonuna gitmiyor musun?

İşte çaresizliğin sorusu…O göbeği görmüyor musunuz? Elbette ki gitmiyor!

Kaynak: mynet – Sevgilinize asla sormamanız gereken 12 şey ,  Women’s Health Türkiye

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü